Přednášky + Anotace

(Budeme aktualizovat s dalšími přibývajícími anotacemi. Text kurzívou – o přednášejících)

EXO
Ahoj~ Jmenuju se Lucka, ale říkají mi Luf nebo Lufi. Letos jako minulý rok budu vést přednášku o EXO,  abych vám předvedla upgrade přednášky a snad vás i pobavila :3 Kromě k-popu si hodně libuju v k-hiphopu a méně známých asijských interpretech, doramatech a kshows, ale i v kapelách typu Paramore a Rise Against – respektive beru vše, co vidím. Baví mě tancovat a občas si zakaraoketit, ráda chodím na procházky se svým čoklíkem a jsem otaku. Mezi lidmi, které neznám, jsem většinou tichá (možná dělám i dojem nerda, lol), ale nenechte se zmást moji klidnou a nevinnou tváří 😀 Pokud se mnou budete chtít pokecat o hudbě, o tom, že pomalu umíráte z čekání na debut iKON, nebo nějakém random tématu, budu jedině ráda! Moc se na vás všechny těším na přednášce! 🙂

EXO je 12-ti členná chlapecká skupina se dvěma neaktivními členy, která debutovala v roce 2012 pod SM Entertainment s písní MAMA. Skupina je rozdělena na dvě podskupiny EXO-K – vystupující v Koreji a EXO-M – vystupující v Číně. S albem EXODUS, vydaném na konci března, vystupují v počtu 10 členů. Kluci se nejvíce zviditelnili, když se jejich album ‚XOXO’ (píseň Wolf a Growl) stalo nejrychleji prodávajícím albem a překonali rekord starý 12 let. Debutovali s konceptem „nadpřirozených schopností“, který se s nimi nese do teď, avšak každý comeback nás překvapí nějakým jiným propojeným konceptem a je vidět, jak se zdokonalují. Ráda bych vám zrekapitulovala uplynulý rok, kdy se toho nemálo stalo a přihodilo, ale také bych vám chtěla všechny členy ukázat v pravém světle, jak nejvíce to půjde – nikdo není dokonalý a tak to platí i idolech, jen si to bohužel mnoho EXO-Ls (a fanoušků obecně) neuvědomuje. Pro EXO-L to bude připomenutí toho, proč jsou stále v tomhle bláznivém fandomu (připravte si kapesníčky), a ti, co se s EXO teprve seznamují, si budou moci udělat obrázek o této skupině a jejich tvorbě. Všechny vás na přednášce ráda uvidím a bude vás čekat i soutěž o drobné ceny ^_^

B.A.P.
Letos bych se v přednášce chtěla krom profilů skupiny (které si myslím, by neměli chybět), zaměřit i na jiné stránky celé skupiny. Jako třeba ta vtipná, nebo ta sexy, nebo roztomilá. Plánuju sestřihy z různých show a tak podobně. Chtěla bych tím návštěvníky mé přednášky pobavit, ale zároveň bych tím chtěla i ukázat, že jsou to normální lidé, jako jsem já, nebo oni. Pak bych se zaměřila i na jejich žalobu směrem ke své společnosti (ale ne moc. a rozhodně podle toho, jak rychle bude soudní proces probíhat). Přinesla bych ukázat pár Goodies a rozhodně zařadím i malou soutěž o ceny z vlastních zásob. ^^

INFINITE
Ahoj všem! Mé jméno je Monča a ano, jsem ta Monča, za kterou lidi chodívají a říkají, že díky mé přednášce začali sledovat a mít rádi Infinite. Letos se budu snažit zaujmout nové příchozí, ale i staré známe návštěvníky eventu, již po čtvrté a ačkoliv si řeknete, že strach z přednášení tu nehrozí, tak… mám pořád trému. >_< Povídat ale o tom, co obdivuji, je elánem pro to, abych se pokusila opět zvládnout přednášku co nejlépe a třeba tak zaujmout další lidi, aby začali sledovat tuto skupinu.
Raduji se z maličkostí, takže i Vaše přítomnost na mé přednášce bude skvělé ocenění mé snahy přiblížil fanouškům korejské hudby jeden z mých největších koníčků.
Asi to z textu není zřejmé, ale mám hodně ráda Infinite. 😀 Svůj volný čas trávím adminováním na česko-slovenské fanpage o této skupině, ale také poslechem hudby, tancem, setkáním s přáteli, nebo sledováním korejských seriálů. Byla bych moc ráda, kdybyste se na mé přednášce bavili a užili si to. 

6, 7, 8, 9, 10. Pro někoho obyčejná čísla, pro Infinite jedna z důležitých součástí jejich existence. Kluci jsou zase o rok blíže k odchodu na vojnu, což ale neznamená,že by se stávali muži, kteří by byli schopní chovat se normálně! To u Infinite ani nejde. Pokud si myslíte, že veřejné osahávání zadků, rvačku o kus masa, či neustále flirtování s kde jakou Inspirit už nic „horšího“ přebít nemůže, tak jste pěkně na omylu. Abych celou přednášku nemluvila o základních informacích, rozhodla jsem ukázat vám Infinite v pravém světle a poodhalit jejich největší skutky a hříchy, abyste i vy viděli, že ani idolové prostě nejsou dokonalí! PS: Proč jsem napsala těch 5 čísel na začátku si taky pro sebe nenechám!

JJCC
Jackie Chan se zamiloval do K-Popu a jednoho dne dostal bláznivý nápad, založit K-Pop skupinu. Sebral několik bláznivých hochů a založil JJCC (Double JC). JJCC jsou pětičlenná K-Pop skupina se 4 korejskými a 1 čínským členem. Leaderem této skupiny je Lví Král Simba. Jejich fanklub nese název KEY, protože fanoušci jsou klíčem k jejich srdcím a hudba JJCC zase klíčem k srdcím fanoušků. Po té, co poslali video message pro české a slovenské fanoušky, našli klíč k mnoha srdcím i v této krajině. Pojďme si o nich poprvé společně popovídat a dozvědět se něco více na přednáškovém dni CZHW. JJCC je zkratka pro „Jackie Chan Join Culture“, což znamená „Jackie Chane, pojďme šířit K-Pop“. DOUBLE JC zase znamená „Double Joy Creative“ tedy „dělání dvojnásobné radosti“. Udělejme si tedy „dvojnásobnou radost“ i my, nuda to zaručeně nebude!

F(x)
Vo svojej prednáške by som o F(x) vyzdvihla určite toho čo najviac. Je to skupina so zaujímavými členkami a menšou históriou. Hlavne by som však prednášku chcela pre to, aby som ľuďom v našej komunite ukázala, že F(x) stojí za pozornosť, keď sa jej už dosť nedostane v ich vlastne spoločnosti. Do prednášky by som zahrnula jednotlivé členky a informácie o tom, ako sa do spoločnosti dostali. A ja som človek, čo s ľuďmi ktorým prednáša rád komunikuje, ak sú samozrejme ľudia zhovorčiví a ochotní. Myslím si, že F(x) je práve skupina, o ktorej by sa dala viesť dlhá konverzácia. Vo svojej prednáške by som nechala miesto na otázky počas, aj po nej, ak by niekto chcel skupinu pochopit viac. A ja by som im samozrejme odpovedala, ak by som poznala odpoveď na ich otázky, čo by som ako prednášajúca mala. Nechýbali by ani videá, pretože F(x) je skupina ktorá prekvitá humorom a je ťažké vybrať z niekoľkých videí tie, ktoré by ukázali a presvedčili ostatných na to, aby im venovali viac pozornosti. A nakoniec by tam boli albumy, ak by niekto po mojej prednáške začal uvažovať o ich kúpe, tak by si ich aspoň mohol pozrieť. Celým zmyslom mojej prednášky by však bolo hlavne predviesť skupinu, ktorej sa nedostáva dostatok lásky a ja by som im chcela lásku zaistiť aspoň v našej malej komunite.

BlockB
Multižánrová originální skupina s praštěnými, sexy, roztomilými a velmi talentovanými členy a prostě dokonalou hudbou. A také armádou fanoušků, kterým pořád vřele prokazují lásku. Skupina, která si prošla tolika strastmi, ale přesto se jim daří dobýt svět. To jsou Block B!

Tak. A teď se fakt pobavme!

Multižánrová originální skupina s Jamajským žebrákem žeroucím Hello Kitty. Který si svým rapem a i undergroundem získá i člověka, co hip hop totálně nesnáší. Skupina, kde vás svým dance battlem totálně dostane zvíře a ovoce! Kde vás zpěvem úplně odrovná paryba a rapem další zelenina a prasátko! A umřete z Pokémona (jako za starých časů, pokud jste na toto anime koukali v telce). No, jen řekněte. Už jste někdy viděli tančit Kotě a Grapefruit? Zpívat Žraloka? Rapovat Rajče neboli Okurku a Piglet? Že ne? Přijďte na moji přednášku!

Chcete být Block B?!

Starship X
Ahoj, jmenuji se Dana, ale nejspíš mě znáte pod přezdívkou Nekobejb. Je mi 22 let a tento rok povedu přednášku o Starship X a rapperovi s pseudonymem Iron. Mezi mé oblíbené skupiny patří Bangtan Boys, Monsta X a spousta dalších i méně známých umělců, kteří tvoří dobrou hudbu. Nejblíže mám k popové taneční hudbě a R&B v kombinaci s hip-hopem, jako je třeba Gaeko & Yankie – Cheers. Kromě hudby ráda sleduji sci-fi filmy, horory a hraji RPG. Mým idolem je model Na Hyun Chul, který už více jak tři roky zaujímá místo v mém srdci. Letos se nám konečně do programu podařilo zařadit trochu undergroundu, tak si přednášky určitě nenechte ujít. Věřím, že si v nich každý z vás najde to své.

Společnost Starship Entertainment jistě není nikomu z vás cizí, slyšeli jste však už o Starship X? Tato dceřiná společnost je domovem takových umělců jako jsou Junggigo, Mad Clown, Jooyoung nebo nováčkovská skupina Monsta X. Jak se v hudebním průmyslu vede mladému umělci s potetovaným tělem? Jak velkolepé spolupráce má na svém kontě stydlivý rapper? Na kterou svoji píseň je nejvíce hrdý nejstarší z těchto umělců a jak se vlastně zrodila nová skupina Monsta X? To vše a mnohem více se dozvíte na přednášce.

LEDApple
Jmenuji se Nikita, ale nejčastěji vystupuji pod přezdívkami Niki, Nika, nebo Juni. No, úplně nejčastěji je to Juni. Ráda překládám, učím se novým věcem a získávám nové zkušenosti. Co se hudby týče, většinou nemám oblíbené interprety, až na pár vyjímek a spíš poslouchám to, co mě zaujme. Vedu N-Tree Czech&Slovak Fanclub, společně s Nekobejb Led apple Czech Fanclub a s několika cizinkami se podílím na LEDApple Europe. Vystupování před lidmi a komunikace s nimi mi většinou nedělá problém, ale přednášku budu dělat poprvé. Doufám, že s ní budete spokojeni. ^^

LEDApple je jihokorejská kapela, která má momentálně 4 členy. Roku 2010 debutovali ještě s 5 členy. Od tohoto roku změnili seskupení tolikrát, jako my měníme ponožky. Skupina procestovala mnohými asijskými i evropskými městy. V současné době se včetně japonského turné objevují ve své show A.M.A, kde se kluků můžete zeptat na cokoliv a také v Music Note 2.
Co všechno se tenhle rok událo a skupinu čeká? Víte co je Music Note a proč to vůbec vzniklo? A co pokračování Music Note 2? Myslíte si, že se objevili v nějaké doramě? S jakými celebritami se přátelí? A vůbec, kolik mají původních členů? Pokud tam vůbec nějaký je. Přijďte a poslechněte si přednášku a dozvíte se mnohem více, než jsou tyto pouhé otázky.

Dramata
Na CZHW sa spolu stretávame už nejaký ten rok a vždy s inou prednáškou, ale tak život je zmena 🙂 Volám sa Andrea, aj keď na internete momentálne vystupujem ako HeeYoung. Mám 24 a o Áziu sa zaujímam takých 7-8 rokov. Začala som ako fanúšik anime a mangy, prešla k drámam a cez ne aj ku k-popu. Nemám vyslovene najobľúbenejšiu skupinu či interpreta, proste počúvam k-pop ako taký, keďže sa mi ten žáner zapáčil. Rada čítam, cestujem a píšem fanfiction. Medzi moje závislosti patrí jednoznačne káva, internet a v poslednej dobe som posadnutá zbieraním k-pop merch.Tento rok bude v mojej réžií prednáška o kórejských drámach, kde sa zameriam na drámy roku 2015. Videla som vyše 200 kórejských kúskov a ak budeme mať čas, tak vám aj všeobecne odporučím nejaké z tých mojich najobľúbenejších. 😉 Dúfam, že sa vám prednáška bude páčiť, už sa na vás všetkých teším 🙂

Úvodom prednášky bude krátka história televízneho priemyslu v Južnej Kórei, ako sa tieto drámy produkujú, ktoré stanice sú najvýznamnejšie ako aj rozdiely medzi produkciou zo západu a kórejskými drámami. Prednáška ako taká bude zameraná na drámy roku 2015: Healer, Blood, School 2015 (Who are you?), The King’s Face, Producer, Spy, Hwajung, Shine or Go Crazy, Kill Me, Heal Me, Scholar Who Walks The Night, Heard it Through the Grapevine, Hyde Jekyll Me, The Girl Who Sees Smells, Ho Goo’s Love, Let’s Eat 2, Missing Noir M, Falling for Innocence (prednášajúci si vyhradzuje právo zmeniť konkrétne drámy). Na záver si niečo povieme aj o novom hite – web shows (webdramas), napr. o Dream Knight, EXO Next Door, Dr. Ian, atď. Prednáška bude nespoilerová, spestrená množstvom videí, fotiek a pikošiek z natáčania či zaujímavostiach o samotných hercoch. Teším sa na vás 🙂

MYNAME
MYNAME jsou jihokorejská skupina, která debutovala roku 2011. Od roku 2011 se proslavili jak v Koreji  tak v Japonsku. MYNAME nejsou založeni pouze na zpěv a tanec, ale i na sport a proto se objevují ve sportovní show.

Víte, že MYNAME založil slavný k-pop  idol? Víte s kým se rádi stýkají? Věděli jste, že MYNAME soutěžili proti BTS, C-Clown?Na přednášce se nejen dozvíte něco o nich, ale také si zasoutěžíme.

LUNAFLY
Lunafly je jihokorejská skupina skládající se ze 4 členů. Do světa showbyznysu vstoupili roku 2012. Od té doby co debutovali, si vykoledovali narážky vůči Samovi, který je Brit. Lunafly se také proslavili různými covery. Jako jedna z mála skupin se necpou do Japonska nebo Číny, ale zaměřují se na svět celkově, dokonce vydali španělské album.  Ovšem ani oni se nevyhnuli změně seskupení.

Jaké bylo jejich původní seskupení a proč se změnilo?

Přijďte na přednášku a zodpovím všechny vaše dotazy.

O cestování, kuchyni a letní škole v Jižní Korej

1)     Letní škola (jen velmi stručně, aby posluchači viděli, jak se dá také dostat do Koreje)
o       Kdy, kde, krátký popis instituce vysílající i přijímající
o       naše motivace jet na LŠ
o       Aktivity dopolední – korejský jazyk (základy)
o       odpolední aktivity – výlety a kurzy (tanec, vaření, teakwondo…)

2)      Cestování + kuchyně
o       Seoul – pro nás první setkání s Asií, kulturní rozdíly (culture shock), památky, zajímavá místa
o       Busan – náš samostatný výlet autobusem
o       Jeju – náš samostatný výlet, přírodní a kulturní zajímavosti
o       Výběr tradičních jídel, zajímavosti v jídle (bude zakomponováno asi v průběhu celé prezentace)

Něco málo o nás:
Bára Haumerová – studentka Provozně ekonomické fakulty na ČZU
Zuzana Polívková – studentka Fakulty tropického zemědělství a VOŠ zdravotnické (obor nutriční terapeut-proto ten zájem o kuchyni)

Pro obě z nás to byla první cesta do Asie, částečně samostatná (po 3 týdenní letní škole jsme ještě asi 2 týdny cestovaly samy). Před letní školou jsme se neznaly, ale společné zážitky z nás udělaly velmi dobré kamarádky a plánujeme další společnou cestu do Koreje.

Big Bang
Když se řekne BIGBANG, všichni fanoušci K-popu ví, o koho se jedná. Jak se ale tato v dnešní době jedna z nejúspěšnějších K-pop skupin vlastně dala dohromady? Kdo jak kde začínal a jak měla původně skupina vypadat? To a mnohem více se dozvíte v mé přednášce.

Jsem tomboy a člen SMZ Czech&Slovak Tomboy Crew. Letos jsem dokončil ZUŠ – obor klavír, takže k hudbě mám velmi blízko. K-pop poslouchám už skoro 5 let. Přivedla mě k němu moje nejlepší kamarádka. Přímo BIGBANG poslouchám přes 3 roky a od té doby jsem se hodně zaměřil hlavně na YG Entertainment. 

GOT7
Ahoj všichni další závislí,

Nejdříve se vám nejspíše představíme my, odhodlané přednášející. Naše jména jsou Eli a Minah a K-pop je naší závislostí už 3 roky. Eli je 17 let a studuje na pedagogické škole v Litomyšli. Minah je 20 let a letos v říjnu nastupuje na Olomouckou univerzitu. Něco víc o nás? Eli baví kreslení, miluje zeleninu a má věčné komplexy ze svého věku, protože se ve velice málo případech může nazývat noonou, které naši K-idols tak zbožňují. Minah miluje hudbu, ráda sportuje …a nenávidí zeleninu. Obě dvě nás spojuje zejména naše láska k tanci, díky kterému jsme poznaly. Jsme tak trochu nerváci, ale doufáme, že přednáška dopadne podle očekávání a bude vás bavit.

Ale teď už k věci…
Možná jste o nich slyšeli, možná ještě ne.
O kom? *whisper* JYPeee…
Ano, jedná se o chlapeckou skupinu od společnosti JYP, která debutovala v roce 2014- GOT7.
O co nám půjde? Hlavně vám chceme ukázat, že i oni jsou jen lidi a to ne ledajaký… Ukážeme vám jejich faily, talenty, jejich trapné momenty, jedinečné schopnosti.
Dozvíte se třeba jakou jazykovou dovedností vládne main vocal YoungJae, kolik marshmalouwnů si dokáže do pusy dát leader JB, nebo co za neskutečné, legendární výroky ze svých úst vydal king of variety shows Jackson a mnohem více.
Budete mít také možnost si zasoutěžit o malé dárečky, které si pro vás připravíme.
Takže pokud se chcete o Got7 něco dozvědět, nebo se prostě jen přijít pobavit, tak budeme rádi když naší přednášku navštívíte. 🙂

B.I.G
Annyeong! Tak co vám prozradím o své maličkosti? Moje jméno je Terka, někteří mě znají ještě jako Virus anebo Hovado, ale asi nejčastěji pod pseudonymem Hyunii Lee. V prosinci jsem dovršila osmnácti let, ale vůbec to není poznat – kdo mě zná, chápe… he. Chodím na hotelovku a vůbec netuším, co tam dělám.  Shippuju všechno, co se hýbe a moji spřízněnou duší (protože on je taky hovado) je Heechul. Asi jako spousta z vás bych si nikdy nedokázala představit, že budu závislá na někdy až psychicky labilních asijských chlapcích, kteří připomínají dvanáctileté slečinky. Podle non-kpop přátel bych se měla jít léčit… kkaebsong~ Hned po BIGBANG, EXO a DBSK miluju pětici nováčků z minulého roku  a nimiž nejsou nikdo jiní než Ukecaná ahjumma, Jukebox, Gwangju ass, Chodící potopád a Cute Charisma.

Hádám a myslím, že hádám správně, že B.I.G (Boys In Groove) moc z vás nezná, a kdo náhodou zná, tak maximálně ve spojení s jejich debutovou písničkou, která reprezentovala Koreu každým slovem, a taky protože se tam objevilo slovenské „Dobrý deň“ To je asi tak všechno, že? Nevadí! Od toho jsem tu já!  Hehe… Pokud se vám jejich písnička Hello líbila, tak neváhejte a přijďte na přednášku, protože i když kluci zatím neudělali nějakou extra ďouru do světa, tak prakticky jsou to stejní paka jako členi jiných známějších skupin. Dozvíte se, kdo se skrývá pod velice výstižnými přezdívkami výše. Zjistíte, kdo je závislý na vanilce, kdo nezavře pusu nebo mluví jako mimozemšťan, kdo je podle ostatních stalker nebo kdo by sebou měl nosit pohlcovač vlhkosti. Podíváme se i na nějaká videa a pro účastníky přednášky budou připraveny i dárečky. Takže pokud máte zájem nebo jen budete mít čas, stavte se a já vás zasvětím do života těchto pěti talentovaných kluků!

BtoB
Hellooo~ ^^
Jste rádi, že mě opět vidíte, že? 😀 Jako předešlé dva roky, tak i letos jsem si ukořistila dvě přednášky – stejné jako minulý rok. Takže jak vidno, jen tak se mě nezbavíte…
Někteří z Vás mě už znají, ale ti co ne… tu malý náznak toho, co můžete očekávat…
Je mi 26 (!!! O_O !!!) a kpop poslouchám nějaké čtyři roky. Mé nejoblíbenější skupiny jsou VIXX a BtoB, o nichž i mám přednášky + milion dalších skupin.
Řídím se heslem, že skupin a biasů není nikdy dost… dle toho i můj bias list vypadá… žádný nemám xD
Takže pokud Vás nevyděsí moje živá, hlasitá a uřehtaná povaha, klidně ke mně přistupte blíže a oslovte mě… ráda poznám nové lidičky :3

„Mladší bratři BEAST“… to jsou BtoB. Skupina debutovala pod Cube Entr. v roce 2012 a za tu dobu ušli dlouhou cestu. Šest minialb, na kterých se autorsky podíleli, plánované červnovné full-album. Účast v nespočtu variety show i herecké role. Japonský debut a získávání čím dál větší pozornosti veřejnosti.
O tom všem si povíme… Takže neváhejte a přijďte podlehnout této neobyčejně talentované skupině s neobyčejně bláznivými členy.

VIXX
Voice, Visual, Value in Excelsis nebo-li zkráceně VIXX, jsou skupinou, která svoje jméno bere opravdu vážně.
Neobyčejné vokály, dokonalý vzhled, ale především jejich koncepty. To jsou faktory, které dovedli VIXX až tam, kde jsou nyní. Uznavaní umělci, kteří když ohlásí comeback, tak veřejnost je zvědavá na to „s čím příjdou teď“
Super hrdinové, chlapci ze hry… upíři, voodoo panenky… tím vším VIXX byli… čím budou příště?
Tohle všechno Vám postupně ukážu, řeknu důležité informace a budu se ze všech sil snažit, abyste si tuhle skupinu zamilovali stejně jako jsem si ji zamilovala já.

 

1 komentář: „Přednášky + Anotace

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s