OFICIÁLNÍ VYJÁDŘENÍ CZHW KE STÍŽNOSTI ZVEŘEJNĚNÉ NA STRÁNKÁCH K-POP WORLD FESTIVALU

„Hello dear KBS K-pop world festival.
I am writing you with a request. In Czech Republic’s preliminary round, the judges chose an inappropriate winner. Not only I am thinking this, many people from Czech are unhappy and angry with it. The judges were inadequate, they were people who don’t know much about k-pop and they haven’t judged objectively. I am asking you, if you would spare a few minutes and see a few of the best performances from the Czech Republic’s round and see for yourself, if the winner is really an adequate one.
I would really appreciate it, if you’d watch these videos and answer me with your opinion.
Thank you very much and have a good day.

3rd place: https://www.youtube.com/watch?v=PnaPem9N1U0
2nd place: https://www.youtube.com/watch?v=ph7DwqOYBgQ
1st place: https://www.youtube.com/watch?v=W5aDbVv8a0c
audience prize: https://www.youtube.com/watch?v=lrD9snaR9XM“

Officiální stránka KBS K-POP World Festivalu

Ačkoli se každý rok po realizaci K-POP Contestu setkáváme jak s kladnými, tak i negativními ohlasy, a to jak k realizaci soutěže, tak i k jejím výsledkům, letos prvně jsme se rozhodli vydat oficiální vyjádření a uvést na pravou míru náš postoj k výše uvedené stížnosti.

Je logické, že čím větší je zájem o K-POP Contest (zájem soutěžících, diváků, médií), tím více se o něm bude mluvit, jak už negativně, tak pozitivně. Stížnost, která byla podána na stránkách KBS, považujeme však za tolik zásadní, že si zaslouží větší pozornost a oficiální vyjádření nás – pořadatelů.

Stížnost se vztahuje zejména k výběru českých porotců a k jejich neodbornosti v daném hudebním žánru. Chtěli bychom podotknout, že odbornou porotu se snažíme vybírat podle našeho nejlepšího vědomí a svědomí, a dle možností, které v České republice máme (není prozatím reálné, především z finančních důvodů, zvát K-POP stars).

V letošní odborné porotě usedli:

Paní Chee He Shin z Korejského velvyslanectví v Praze, která dokáže nejlépe posoudit korejskou výslovnost soutěžících a žánr K-POP jako takový.

Martina Pártlová, talentovaná česká zpěvačka, která sama prošla obdobnou talentovou soutěží X-Faktor a dokáže profesionálně posoudit především pěvecký výkon soutěžících.

Michal Škrabák, hudebník a frontman několika úspěšných kapel a držitel ocenění Objev roku hudební stanice Óčko. Michal je v porotě od druhého ročníku soutěže, takže dokáže posoudit a porovnat kvalitu soutěžících.

Kisa Pivodová, tanečnice a choreografka, která se o K-POP zajímala mnohem dříve před tím, než se u nás K-Pop Contest vůbec konal. Navíc je úspěšnou choreografkou a spolupracuje s nejznámějšími osobnostmi české populární scény (např. Michalem Davidem nebo Sámerem Issou).

Petr Chromčák je hlavním šéfdirigentem České komorní filharmonie a je držitelem Evropské ceny za uměleckou a kulturní činnost, kterou uděluje Evropská unie umění.

Za letošní porotou si stojíme a jsme jim vděční za to, kolik celé organizaci věnují svého volného času a to zcela zdarma!

Kdyby naše porota byla natolik neodborná, určitě bychom každý rok neměli mezi světovou špičkou některého z českých reprezentantů.

Rádi bychom připomenuli, že naše soutěž je talentová (stejně Superstar, krasobruslení, moderní gymnastika a nesčetně mnoho dalších soutěží a disciplín) a nelze objektivně změřit a určit vítěze. Stejně jako v těchto soutěžích, se mohou názory jednotlivců lišit. Vítězem se stává ta skupina, která je schopná ve velice omezeném čase zaujmout natolik, aby si získala porotu.

Pokud kdokoli z účastníků K-POP Contestu, ať už soutěžících nebo diváků, má jakékoli námitky, byli bychom rádi, aby se nejdříve obraceli na nás. Každé námitce se budeme rádi věnovat. Mrzí nás, že tato stížnost byla publikována přímo na stránkách světového pořadatele a tím může poškodit všechny organizace, podílející se na organizaci K-POP Contestu: Czech Hallyu Wave, Elegance In Detail, Korejské Velvyslanectví Praze, všechny organizace, které věnovali finance na zaplacení nákladů akce, sponzory, kteří věnovali věcné dary výhercům a také naše mediální partnery. Pokud se budou opakovat stížnosti tohoto typu, může se stát, že dojde k tomu, že se partneři nebudou chtít spojovat s naší akcí a nebude možné v dalších letech K-POP Contest vůbec realizovat.

V neposlední řadě bychom chtěli vyjádřit podporu našim vítězům Yellow Niga a ADeKei, pro které může být současná situace v komunitě nelehká. Námi vybraná odborná porota zvolila tyto dvě uskupení a my jsme přesvědčeni, že zaslouženě.

Vaše Czech Hallyu Wave a Elegance In Detail

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s