K-POP Contest je každoroční pěvecká a taneční soutěž v korejském popu. Jedná se o jedinou soutěž v České republice, která předchází celosvětovému finále KBS K-POP World Festival. Historie soutěže sahá do roku 2011, kdy se zúčastnilo 200 diváků. V současnosti se návštěvnost vyšplhala na přibližně 1000 diváků. Každý rok nabízí K-POP Contest nejen netradiční zábavu pro všechny diváky, ale také postup soutěžících do velkolepého světového finále v Koreji.

 • Do K-POP Contestu 2018 budou odbornou porotou vybíráni finalisté ze všech řádně přihlášených soutěžících, kteří se zúčastní předem vyhlášených výběrových předkol. (Brněnské předkolo se letos uskuteční v rámci AnimeFestu a to 19. Května. Pražské předkolo se uskuteční 26. Května v divadle Dobeška. Přesné časy, detaily a další informace o jednotlivých předkolech se dozvíte na našem Facebooku
 • Každý, kdo se přihlásí do K-POP Contestu 2018 musí být buď občanem České Republiky nebo mít přechodný či trvalý pobyt na území ČR a doložit jej průkazem totožnosti, případně dokladem o pobytu. Možné je se přihlásit, pokud v ČR například studujete. O doložení pobytu jednotlivé členy požádáme společně s potvrzením přihlášky.
 • Soutěže se nesmí účastnit skupiny a interpreti, kteří v předchozích ročnících zvítězili a odcestovali na finále v Changwonu.  Tzn., že ti, kteří jako finalisté do Koreje necestovali, mohou se účastnit opakovaně.
 • Zároveň se soutěže nesmí účastnit občané korejské národnosti (pokud oba rodiče jsou Korejci. Jeden rodič Korejec je však povolený!).
 • V K-POP Contestu 2018 se bude soutěžit ve dvou kategoriích:

ZPĚV: V této kategorii je hlavním kritériem hodnocení ZPĚV, vedlejšími, ale podstatnými kritérii jsou: korejská výslovnost, vizuální provedení a kostýmy, celkové působení, sympatie. Do této kategorie se mohou přihlásit jak jednotlivci, tak skupiny.)
V kategorii zpěv je pro jednotlivce i pro skupiny možné mít maximálně 2 backdancers (tanečníky beze zpěvu).

PERFORMANCE: V této kategorii je hlavním kritériem TANEC, vedlejšími, ale podstatnými kritérii jsou: vizuální provedení a kostýmy, zpěv a korejská výslovnost, celkové působení, sympatie. Do této kategorie se mohou přihlásit jak jednotlivci, tak skupiny. V případě českého finále může zpívat libovolný počet členů skupiny. Pro postup do Koreje může být později požadována videonahrávka, na níž při vystoupení zpívají všichni členové skupiny. Délka zpěvu při vystoupení v kategorii performance musí být nejméně 30 vteřin.

 • Interpreti se mohou účastnit v obou kategoriích. To znamená, že jako jednotlivec můžete vystoupit ve zpěvu i v performance zvláště, můžete také jako jednotlivec zpívat a zároveň být členem uskupení kategorie performance. Taktéž můžete být členem jednoho pěveckého uskupení a zároveň členem jednoho performance uskupení. Skupiny také mohou vystoupit v obou kategoriích – i ve shodném složení.
 • Pro finále K-POP Contestu může skladba obsahovat mix písní a maximální délka vystoupení je MAXIMÁLNĚ 5 minut. V případě postupu do Korejského kola je však nutné připravit si vystoupení s maximálně dvěma písněmi a s maximální délkou 3:30.
 • Je výrazně doporučeno vybrat si skladbu od skupiny, která v originálním složení má stejný počet členů, jako vaše skupina. Není to však povinné.

Podmínky a pravidla pro přihlášení do předkol K-POP Contestu 2018:

 • Přihláška se stane platnou až s kladnou odpovědí ze strany CZHW a obdržením pořadového čísla soutěžícího. Bez odpovědi a pořadového čísla nejste přihlášeni. (Berte prosím na vědomí, že odpověď ze strany CZHW nebude okamžitá. Pokud však odpověď nedorazí do pěti pracovních dnů, kontaktujte tedy CZHW a informujte se, zda přihlášku obdrželi nebo ne).
 • Přihlášku naleznete ve formulářích po přečtení pravidel.
 • Již při předkolech je nutné zpívat korejsky, na písničky od K-POP interpretů.
 • Do předkol je zapotřebí připravit si minimálně dvou minutové a maximálně pětiminutové vystoupení.
 • V případě skupin je možné, aby se na předkolo dostavili její zástupci – minimálně však polovina skupiny a v případě nedostavení se kompletní sestavy je nutné zaslat video s vystoupením celé sestavy a se stejným číslem, jaké bude předváděno na předkole (více informací o zaslání videozáznamu obdržíte po zaslání přihlášky).
 • Veškeré podrobnosti o předkolech (přesné místo konání, čas, kdy se mají soutěžící dostavit a průběh celého konání výběrů v předkolech, obdrží každý přihlášený jednotlivec či zástupce (leader) skupiny včas, a to e-mailovou formou.
 • Věková účast není omezena. Na předkola i na finále bude zapotřebí potvrdit souhlas zákonných zástupců v případě účastníků pod 18.
 • Přihlášením do předkol souhlasíte s případnou přítomností fotoaparátů, kamer a médií a souhlasíte, že s pořízenými a záznamy může sdružení CZHW a média dále nakládat.
 • Přihlášením také souhlasíte s účastí publika.
 • Za případné úrazy a újmy v prostorách akcí společnost Czech Hallyu Wave nenese zodpovědnost.


Přihlášky můžete zasílat do půlnoci 18. května 2018. 

Přihlášku pro jednotlivce naleznete ZDE
Přihlášku pro skupiny naleznete ZDE

Společnost Czech Hallyu Wave si vyhrazuje právo na změnu těchto pravidel kdykoliv před i v průběhu trvání soutěže.

Nárok na získání výhry není možné soudně vymáhat.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s